Сьогодні Україна разом із усім світом відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища.
У 2026 році глобальним гаслом кампанії є «Натхненні
природою. За клімат. За наше майбутнє»
Головний фокус цього року спрямований на глобальні зміни клімату,
розвиток відновлюваної енергетики, зелене зростання та збереження
біорізноманіття.
Для нашої держави цей день уже п'ятий рік поспіль
наповнений зовсім іншими, болючими сенсами. Екоцид, спричинений триваючою
російською агресією, продовжує нівечити українську землю. Війна щодня руйнує
кожен компонент нашого довкілля:
- Ґрунти забруднені залишками снарядів, хімікатами та важкими металами.
- Атмосферне повітря отруюється масштабними пожежами після ракетних
обстрілів.
- Водні ресурси страждають від токсичних витоків, знищеної
інфраструктури та мінувань.
- Флора і фауна зазнають колосальних втрат — заповідники та унікальні
ліси перетворені на зони бойових дій або заміновані пустки.
Наслідки цієї катастрофи є довгостроковими й матимуть не
лише локальний, а й транскордонний характер, впливаючи на екологічну безпеку
всієї Європи.
Ми всі живемо на одній планеті, і українська земля — наш
єдиний дім. Допомогти природі вистояти та залікувати рани війни — це ще одне
надважливе завдання для нашого покоління. Нехай відновлення українського
довкілля стане символом нашої незламності та квітучого майбутнього!